MAGYAR BÁRZONGORISTÁK EGYESÜLETE
EGYESÜLETÜNK CÉLJA
A magyar bárzongorista hagyomány ápolása, a minőségi bárzongorázás múltjának feltárása, klasszikus képviselői életútjának, szakmai tevékenységének bemutatása.
A még létező bárzongoraműfaj értékeinek megőrzése, illetve a hagyományok figyelembevételével a műfaj megújítása, az új technológiák, internetes felületek műfajon belüli felhasználásának elősegítése.
További célunk a műhelymunka keretein belüli képzés folytatása, valamint a kortárs előadóművészekkel való megismerkedés lehetőségének biztosítása, illetve a bárzongoristák támogatása, érdekképviselete.
MAGYAR BÁRZONGORISTÁK EGYESÜLETE
ALAPÍTÓ TAGOK
TISZTELETBELI ÉS PÁRTOLÓ TAGOK
Maróti László
Kiemelt tiszteletbeli tag
Kóródi Iván
Kiemelt tiszteletbeli tag
Berki Artúr
Tiszteletbeli tag
Balázs János
Pártoló tag
Batta András
Pártoló tag
Némethy Attila
Pártoló tag
RENDES TAGOK
Asztalos Rita, Ágoston Sándor, Balogh Bálint, Balogh György, Banyák Gyul,a Berki Kálmán, Bihari Bernadett, Bogdány György, Bódi József, Ifj. Bóni Lajos, Budai Antal, Ifj. Cséki Kálmán, Csikós József, Csonka György, Csorba Sándor, Esze Zsolt, Farkas Attila, Farkas József, Farkas Tibor, Feka Győző, Gallyas Lakatos Róbert, Gazsi Norbert, Hegedűs Márk, Horváth Balázs, Horváth Jáno Matyi, Horváth László Giovi, Horváth Tibor, Kovács Ernő, Kóródi Péter, Lakatos Ernő, Lukács Jáno,s Lukács Rudolf, Makkai Lala, Meggyes Csaba József, Nyári László, Ottrok Béla, Ifj. Ökrös Ottó, Rácz Győző, Sárzó József, Suha Tamás, Szabó Éva Imola, Szabó Gábor, Szegfű Gábor, Szűcs Gyula, Tóth István, Tóth Róbert Károly, Váradi Dávid, Wolford Lajos, Zsigmond Lajos, Zsigmond László.
ARCHÍVUM
BÁRZONGORISTÁK, TÖRTÉNETEK A MÚLTBÓL
ESEMÉNYEK, PROGRAMOK
KAPCSOLAT
MAGYAR
BÁRZONGORISTÁK
EGYESÜLETE
Cím: 1083 Budapest, Baross u. 109
E-mail: info@barzongoristak.hu
Cégjegyzékszám:01-02-17572
Adószám: 19296834242
támogatta:
Nyári Gyula
ALAPÍTÓ TAG, ELNÖK
A Magyar Állami Operaház Zongoraművésze
Cziffra Alapítvány Kitüntetettje
Számos 4 és 5 csillagos budapesti szálloda bárzongoristája és zenei szervezője az elmúlt 20 évben.
Lakatos László
ALAPÍTÓ TAG, ELNÖK
Innen hiányzik info
Taligás Tibor
ALAPÍTÓ TAG
Öt éves korában közel került hangszeréhez a zongorához, amit művészi magaslatokba fejlesztett a tanulmányai során. A mai napig a bárzongorázás, mint zenei műfaj áll hozzá a legközelebb, mert a szakmának eme szegmense az, ahol a legtöbb stílusban a legkülönfélébb repertoárt lehet előadni. Több, mint 40 éve játszik töretlen sikerrel itthon és számos országban. A 2004-es Bárzongorista verseny 2. helyezettje. Az amerikai stílust képviseli, ahonnan a Piano Bar elindult, finom jazz behatással.
Lázár György
ALAPÍTÓ TAG
1967-ben született Budapesten, a Bartók Konzervatóriumban Halmágyi Katalinnál, a Liszt Akadémián (ZTI) Wagner Ritánál végzett zongora szakon. Több mesterkurzuson vett részt, többek között Malcolm Bilsonnál és Rados Ferencnél, számos zeneszerző diákkollegájának mutatta be művét. Diplomája megszerzése után a Magyar Állami Operaház szerződtette zongoristaként, 2005-től 2018-ig a Magyar Nemzeti Balett vezető korrepetítora, ahol az előadásokon számos szóló és kamarazenei feladatot is ellátott (Mozart zongoraversenyek, Hindemith, Bartók, Liszt, Schubert, Csajkovszkij művek) Az operaház együtteseivel és a Dohnányi Ernő Szimfonikus zenekarral a világ számos országában turnézott, kamarafellépései is gyakran vannak az Operaház hangszeres művészeivel. A kortárs zenét, jazzt és a latin amerikai zenét is műveli.
A Bozsik Yvette kortárs tánc együttessel több produkcióban is közreműködött.2016-ban zenei vezetője volt a Kőműves Kelemen kaposvári( Csiky Gergely Színház) előadásának, valamint szólistája Ligeti György: Musica Ricercata című zongoraművére készült táncelőadásnak.
Az Arts Harmony Társasággal rendszeresen fellép, utóbbinak zenei vezetője. A Tango Harmony zenekar zeneszerzője és hangszerelője. Az együttessel számos európai turnén vett részt,valamint 2018-ban 3 nagy sikerű koncertet játszottak Buenos Airesben.
Kassai István zongoraművésszel közösen három cd-t készített a Széchenyi család illetve Széchenyi Imre zongoraműveiből .2004-ben megkapta a Magyar Köztársaság Bronz érdemkeresztje kitüntetést munkája elismeréseként.
2020 augusztusa óta a Budapesti Operettszínház korrepetitora, zenei munkatársa.
publikációk(előadás):
1, Bartók Béla : A fából faragott királyfi c. művének hatása a magyar balettre.(Magyar Művészeti Akadémia 2019)
2..Sztravinszkij:Tavaszünnep :a zene atombombája .(Magyar Művészeti Akadémia 2020)
Cséki Kálmán
ALAPÍTÓ TAG
Számos híres zongoristától, művésztől volt lehetősége elsajátítani a szakmát. Ennek a tudásnak a birtokában képzi az új generációt a mai napig. Hisz a közönség nyitottságában, hitvallása a magas szintű előadásmód.
12 éven át Roby Lakatos zenekarában hangszerelt, tevékenykedett mint zongorista. Stílust teremtettek, kb. 20 lemezt készítettek.
Jelenleg zenét ír, nagyzenekari hangszereléseken dolgozik.
Kamarás Iván, Pannonia Art és Homoky Gábor zenekarában is közreműködik.
Cséki Kálmán
ALAPÍTÓ TAG
A 2003-as legelső és a 2005-ös Országos Bárzongorista Verseny győztese.
A Bárzongorázás egy határokat nem ismerő zenei műfaj.
Alkotó elemei: kreatív zenei gondolkodás, alázat, stílushűség, mértéktartó ízlés és nem utolsósorban magas szintű technikai felkészülés szükségeltetik az elsajátításához.
Repertoárja végtelen, a komolyzenei gyöngyszemektől, operett, musical betétdalokon át, különféle népzenék, örökzöld világ és magyar slágereken keresztül a jazz és modern popzenékig.
Állítása szerint összegezve ezért egyedülálló ez a “szakma” és különálló műfajként kezelendő ez a zenei stílus, a képviselőivel együttvéve.
Számtalan jellemzés született róla!
Egyik a sok közül:
“Fenomenális képességű, kiváló hangulatot teremt minden egyes alkalomkor, kreatív, művészi magaslatokban szórakoztatja a nagyérdemű közönséget!”
Mida Oszkár
ALAPÍTÓ TAG
A műfajt Csonka Emil és Szirmai Zoltán kiváló zongoristáktól sajátította el.
Számos zenekarban és különböző formációkban közreműködött a 25 éves pályafutása során.
A szakma krémjeivel, neves zenészekkel dolgozott együtt Európában és Ázsiában.
Részt vett a 2011-es Országos Bárzongorista Versenyen, ahol dobogós lett.
A magyar bárzongoristákat képviselve fellépett a milánói világkiállításon.
A legelegánsabb szállodák és dunai hajók állandó zongoristája.
Hitvallása, hogy a magyar bárzongorista hagyományt népszerűsíteni kell, amely oly sok kiváló előadóval, zeneszerzővel, dalszövegíróval dicsőséget szerzett az országnak.
Rigó Ferenc
ALAPÍTÓ TAG
1976-ban született Budapesten. Zeneiskolai tanulmányait 7 évesen kezdte, majd a Bartók Béla Konzervatóriumban folytatta Halmágyi Katalinnál. A klasszikus zene mellett a jazz is közel áll hozzá. A bárzongorázás minden fortélyát Esze Jenőnél sajátította el. Számos országban voltak fellépései, pl. Japán, Szingapúr, Malaysia, Marokkó, Németország. Az utobbi években a budapesti Four Seasons Hotel-ben játszott 2020 márciusáig.
Darvas Tamás
ALAPÍTÓ TAG
A bárzongorázás alapjait Garay Attilától tanulta meg. Emellett a jazz konzervatóriumba járt Binder Károlyhoz. 7 évig tevékenykedett zenekarvezetőként Németországban, majd a 2012-2013-as Bárzongorista verseny dobogósa és közönségdíjasa lett. 2015-ben meghívták a milánói világkiállításra, ahol két alkalommal is lehetősége nyílt a magyar bárzongorázás bemutatására. 8 éven keresztül zongorázott a Boscolo Hotelben található New York Kávéházban.
Villás György
ALAPÍTÓ TAG
Tánczenei tanulmányait Garay Attilánál kezdte, majd Párizsban folytatta a Michael Petrucciani Foundation-nél. Számos neves művésszel lépett fel, mint például Marius Preda, Roby Lakatos, Angelo Debarre. 12 éven keresztül a német Varieté Et Cetera zenekarvezetője- és rendezőjeként tevékenykedett.
Bóni József
ALAPÍTÓ TAG
A Bárzene, mint műfaj már gyerekkorában megérintette. Garay Attila növendéke volt, tőle sajátította el a szakma fortélyait magas szinten. Bejárta Európát, illetve óceánjáró hajókon rendszeresen vendégszerepelt, mint Bárzongorista. Jelenleg Budapesten számos neves szórakozóhelyen varázsolja el a visszajáró vendégkörét egyedi zongorajátékával.